دکتر افشین تاج دینی

جراح و متخصص بیماری های چشم

لازک، لیزیک، فمتولیزیک، فیکو، فمتوفیکو، جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

آدرس مطب

کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، رو به روی کلینیک نوردیدگان، ساختمان سروش

ساعت کاری

سه شنبه ها: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰
پنج شنبه ها: ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۰۰

شماره چشم برای عمل لیزیک

شماره چشم برای عمل لیزیک، باید چند باشد؟

آنچه در این مقاله می خوانید :

عمل لیزیک در کرج را می‌توان جزء عمل‌های بسیار پرطرفدار در حوزه جراحی چشم در نظر گرفت. عمدتاً در این روش جراحی عیب‌های انکساری چشم برطرف می‌شوند ولی عواملی هم وجود دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرند که آیا فرد می‌تواند متقاضی انجام این عمل باشد یا خیر؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که مطرح می‌شود به نمره و شماره چشم مربوط می‌شود؛ چرا که شماره چشم باید در محدوده خاصی قرار بگیرد که بتوان این عمل جراحی را انجام داد. ما در ادامه بیشتر در این مورد با شما صحبت خواهیم کرد.

 

دکتر افشین تاج دینی؛ جراح و متخصص بیماری های چشم در کرج

آدرس مطب : کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، رو به روی کلینیک نوردیدگان، ساختمان سروش

ساعات کاری : سه شنبه (از ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰) و پنج شنبه (از ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۰۰)

 

چه کسانی می توانند عمل لیزیک را انجام دهند؟

توجه داشته باشید که برای انجام عمل لیزیک شماره چشم بسیار موضوع مهمی به شمار می‌آید. به گونه‌ای که در طی یک‎سال باید شماره چشم فرد ثابت بوده باشد. نکته مهم دیگر در مورد شماره چشم هم این است که شماره چشم باید از 10 کمتر باشد. در صورتی که فرد دچار نزدیک‌بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم شدید است، این عمل برای وی مناسب نخواهد بود.

در این بین، برای هرچشم نزدیک بینی ۱ – تا ۱۰ – دیوپتر، آستیگماتیسم ۰. ۵ تا ۶ دیوپتر و دور بینی حداکثر تا ۶ دیوپتر باید باشد. معمولاً برای نمره‌های بالای چشم از دیگر روش‌های تصحیح بینایی جراح می‌تواند استفاده کند. معمولاً برای انجام این عمل، سن حداقل 18 و حداکثر 50 سال مناسب است ولی بهترین زمان برای انجام این عمل بین 18 الی 21 سال است.

 

عمل لیزیک با توجه به چه عواملی امکان پذیر است؟

می‌توان گفت عمل لیزیک زمانی انجام می‌پذیرد که چندین روش را جراح مورد بررسی قرار دهد. معمولاً علاوه بر اهمیت نمره چشم، ضخامت و شکل قرنیه و همچنین سلامت چشم از جمله عوامل بسیار تاثیرگذار روی این عمل به شمار می‌آیند.

 ناگفته نماند که چشم فرد نباید دچار خشکی شود؛ چرا که خشکی چشم یکی از دلایلی عدم انجام لیزیک به شمار می‌آید. تبحر و مهارت جراح را هم نباید نادیده گرفت و البته میزان پیشرفته بودن و قدرت دستگاه و تکنیکی که استفاده می‌شود هم از جمله عوامل بسیار مهم محسوب می‌شوند و متاسفانه برخی از افراد آنچنان که باید و شاید به تبحر، مهارت و دانش جراح توجهی ندارند و به همین دلیل است که بعد از عمل نمی‌توانند احساس رضایتمندی داشته باشند.

 

چه کسانی کاندید مناسب عمل لیزیک نیستند؟

متاسفانه برخی از افراد نمی‌توانند کاندید مناسبی برای انجام عمل لیزیک باشند که در این بین، آن دسته از افرادی که ضخامت قرنیه آن‌ها کم است، بهتر است از این عمل استفاده نکنند. افرادی که به آب مروارید، آب سیاه، خشکی چشم و قوز قرنیه مبتلا هستند هم متقاضی مناسبی برای لیزیک نبوده و البته بیماری‌های دیگری همچون دیابت، روماتیسم و دیگر بیماری‌های عمومی را هم نباید دست کم گرفت.

 بانوان باردار هم از این روش جراحی نباید استفاده کنند، با اینکه خطری برای جنین ایجاد نمی‌شود، اما به خاطر تغییرات هورمونی توصیه ما این است که تا بعد از اتمام دوره بارداری خود از این عمل استفاده نکنند. معمولاً افرادی که بالای ۴۰ سال سن دارند هم بهتر است لیزیک را انجام ندهند؛ چرا که شاید نتیجه آنچنان که باید و شاید مورد قبول نباشد. بیماران عزیزی که به میگرن مبتلا بوده و دارو مصرف می‌کنند هم امکان جراحی نداشته و نمی‌توانند کاندید مناسبی برای انجام این عمل باشند.

 

برای عمل لیزیک به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

با توجه به آنچه گفته شد، به اهمیت شماره چشم برای انجام عمل لیزیک پی برده‌اید. توجه داشته باشید که در جلسات مشاوره جراح به بررسی شماره چشم شما می‌پردازد و چنانچه شماره چشم در محدوده مورد نظر و کمتر از 10 باشد، شما می‌توانید این عمل را انجام دهید.

در این بین، مهارت و دانش جراح را هم نباید نادیده گرفت که روی کیفیت عمل تأثیر مستقیم می‌گذارد. به همین دلیل، ما به شما دکتر افشین تاج دینی جراح – متخصص بیماری های چشم و بلفاروپلاستی در کرج را معرفی می‌کنیم، شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین سایت در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *