دکتر افشین تاج دینی

جراح و متخصص بیماری های چشم

لازک، لیزیک، فمتولیزیک، فیکو، فمتوفیکو، جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

آدرس مطب

کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، رو به روی کلینیک نوردیدگان، ساختمان سروش

ساعت کاری

سه شنبه ها: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰
پنج شنبه ها: ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۰۰

علت کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی؛ علت چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید :

کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی به خاطر تورم و جابجایی پوست ناحیه چشم‌ها و پلک‌ها به وجود می‌آید. در بسیاری از موارد بعد از چند روز که تورم کاهش پیدا کند و بعد از چند هفته که مشکل جابجایی پوست حل شود، چشم‌ها به حالت طبیعی خود برمی‌گردد. در صورتی که در کوتاه مدت این مشکل حل نشود، باید هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید. ما در ادامه بیشتر در این مورد با شما صحبت خواهیم کرد.

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

یکی از عمل‌های جراحی چشم کم تهاجم که بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بلفاروپلاستی  نام دارد. عمدتاً بیمار در حین انجام این عمل احساس دردی ندارد و تنها شاید بعد از عمل کمی با خشکی چشم و کبودی روبرو شود، در مورد دوره نقاهت و بهبودی هم باید بدانید که بیماران شرایط متفاوتی را تجربه می‌کنند.

 اینکه عمل عمل بلفاروپلاستی فوقانی، تحتانی یا هر دو باشد، طبیعتاً دوره بهبودی هم کاملاً متفاوت است. یکی از مزایای عمل عمل بلفاروپلاستی دوره نقاهت بسیار سریع آن است که فرد می‌تواند به راحتی به روال و سبک زندگی عادی خود برگردد.

 برای انجام عمل عمل بلفاروپلاستی فوقانی بخیه‌ای به وجود می‌آید که این بخیه در قسمت پشت چین پلک مخفی می‌شود و به راحتی قابل مشاهده نخواهد بود. در مورد عمل بلفاروپلاستی پایین هم می‌توان گفت که بدون هیچگونه اسکار روی پوست به صورت داخلی یا خارجی قابل انجام است. در این سؤالی که ذهن بسیاری را درباره این عمل به خود مشغول کرده است، این است که کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چه علتی می‌تواند داشته باشد.

 

جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی

 

کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چه علتی دارد؟

در مورد پاسخ به این سوال که کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چه علتی دارد، بهتر است به 2 نکته توجه کنید. اولین نکته مربوط به تورم بعد از عمل است. تورم باعث می‌شود بافت‌های پیرامون چشم فشرده شده و همین امر باعث کوچک شدن چشم فرد می‌شود، معمولا تورم به صورت عادی و نرمال چند روز بعد از عمل برطرف می‌شود یا کاهش پیدا می‌کند.

 نکته دوم که می‌توان برای کوچک شدن چشم‌ها بعد از این عمل در نظر گرفت، جابجایی بافت‌ها و پوست در قسمت پلک‌ها و چشم‌ها است. به این دلیل که برش‌هایی در حین جراحی ایجاد شده است، جابجایی صورت گرفته و همین امر به کوچک شدن چشم‌ها منجر می‌شود که همانند تورم این مشکل هم برطرف می‌شود ولی باید یک پروسه چند هفته‌ای را در نظر بگیرید. سپس اندازه چشم به حالت طبیعی خود برمی‌گردد و البته توصیه ما شما این است، سعی کنید زمانی که با چنین مشکلی روبرو می‌شوید(کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی) هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.

 

 مشاهده نمونه درمان های دکتر افشین تاج دینی

 

اقدامات مهم بعد از عمل بلفاروپلاستی

همان‌طور که گفته شد کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی  به خاطر جابجایی بافت پوست و تورم به وجود می آید که هر 2 جزء عوارض بعد از عمل هستند. به همین دلیل، باید با اقدامات کلیدی و مهم بعد از عمل آشنا باشید که بتوانید از بروز چنین عوارضی جلوگیری به عمل آورید.

اولین نکته‌ای که می‌توان در نظر گرفت این است که باید بعد از عمل به حالت خوابیده به پشت و با بالا نگه داشتن سر خود استراحت کنید. سعی کنید دور چشم خود را با محلول تمیز کنید و برای اینکه التهاب و کبودی کاهش پیدا کند، استفاده از کمپرس یخ را نادیده نگیرید. در صورتی که احساس درد و تورم دارید، مسکن و ضدالتهاب مصرف کنید. محافظت چشم‎ها در برابر نور آفتاب هم بسیار ضروری است؛ چرا که اشعه ماوراء بنفش باعث می‌شود تا پوست شما با اختلالات رنگدانه‌ای روبرو شود.

سخن پایانی

در مورد عواملی که به کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی مربوط می‌شوند با شما صحبت کرده‌ایم. برای اینکه با عوارض کمتری بعد از این عمل روبرو شوید باید به پزشکی وارد و کار بلد مراجعه کنید. دکتر افشین تاج دینی جراح و متخصص بیماری‌های چشم در کرج که این عمل را با مهارت و دانش بالای برای شما با هزینه‌ای معقولانه انجام می‌دهد.

دکتر افشین تاج دینی؛ جراح و متخصص بیماری های چشم در کرج

آدرس مطب : کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، رو به روی کلینیک نوردیدگان، ساختمان سروش

ساعات کاری : سه شنبه (از ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰) و پنج شنبه (از ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۰۰)

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *