دکتر افشین تاج دینی

جراح و متخصص بیماری های چشم

لازک، لیزیک، فمتولیزیک، فیکو، فمتوفیکو، جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

آدرس مطب

کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، رو به روی کلینیک نوردیدگان، ساختمان سروش

ساعت کاری

سه شنبه ها: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰
پنج شنبه ها: ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۰۰

جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی

جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی باقی نمی ماند!

آنچه در این مقاله می خوانید :

جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی به یکی از دغدغه‌های اصلی مراجعه کنندگان قبل از عمل زیبایی پلک تبدیل شده است. به این موضوع دقت داشته باشید که اگر به متخصص چشم ماهر و باتجربه‌ای مراجعه کنید، قطعاً با چنین دغدغه‌ای روبرو نخواهید شد؛ چرا که مهارت و تجربه متخصص در انجام این عمل باعث می‌شود تا بعد از مدتی جای بخیه کاملاً از بین برود. در ادامه بیشتر به بررسی این موضوع بسیار مهم که یکی از دغدغه‌های اصلی مراجعه‌کنندگان است، خواهیم پرداخت.

 
 

بلفاروپلاستی در کرج

 

عواملی که موجب باقی ماندن جای بخیه می‌شوند:

عوامل مختلفی باعث می‌شود که بعد از انجام بلفاروپلاستی جای بخیه باقی بماند. در این بین، کیفیت و جنس نخ بخیه اولین عاملی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. شما اگر به یک متخصص ماهر و کار بلد در این زمینه مراجعه کنید، متخصص برای اینکه بتواند کیفیت کار خود را تضمین کند، به جنس و کیفیت نخ بخیه توجه بسیار زیادی نشان می‌دهد.

 بعد از جراحی شما باید مراقبت‌های اصولی را انجام دهید تا جای بخیه در مدت زمان طولانی باقی نمانده و حالت ناخوشایندی را در چهره شما به وجود نیاورد. نوع پوست هم بسیار موضوع مهمی است؛ چرا که برخی از پوست‌ها از قدرت ترمیم بالاتری برخوردار هستند.

 این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چقدر سن افراد مراجعه کننده کمتر باشد، امکان اینکه جای بخیه باقی بماند هم بسیار بیشتر است؛ چرا که افراد با سن بالاتر معمولاً از قدرت ترمیم پوست بیشتری هم برخوردار هستند. می‌توان گفت تکنیک بخیه هم یکی دیگر از عواملی است که در ادامه در مورد اهمیت انتخاب تکنیک بخیه در عمل زیبایی پلک، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 محل اجرای برش، اندازه و عمق برش هم جزء عواملی به شمار می‌آیند که باعث می‌شوند جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی زودتر یا دیر محو شود، البته بعد از عمل خطی ظریف از محل برش ممکن تا مدت زمانی باقی ماند که به مرور از بین خواهد رفت، اگر به عوامل گفته شده دقت کنید.

در تصاویر زیر، بلفاروپلاستی پلک های بالا و پایین در خانمی حدود 35 ساله و نتیجه عمل و جای بخیه ها بعد از گذشت ده ماه مشاهده می کنید:

  روز عمل10 روز بعد از بلفاروپلاستی 2 ماه بعد از عمل بلفاروپلاستی یکی از مهمترین توصیه های ما، صبر،حوصله و رعایت دستورالعمل پزشک در روند بهبودی بیماران است چرا که نتیجه جراحی بلفاروپلاستی با گذشت زمان بیشتر نمایان می شود.  

بیشتر بدانید >>  چرا به ترمیم بلفاروپلاستی (عمل پلک ترمیمی) نیاز داریم؟

 

اهمیت انتخاب تکنیک بخیه در عمل زیبایی پلک

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های بیماران، باقی ماندن جای بخیه پس از عمل است. لازم است بیان شود که از جمله فاکتورهای مهمی که در این موضوع نقش دارند، نوع پوست شما و روشی هست که برای بخیه زدن انتخاب می‌کنید. باید به این موضوع دقت داشت که اگر پوست شما کلویید ساز باشد، بیشتر در معرض برجسته شدن زخم و باقی ماندن جای آن است.

همان‌طور که گفته شد، انتخاب تکنیک بخیه اختصاصی متناسب با پوست هر بیمار، فاکتور بسیار مهمی در باقی ماندن جای زخم بعد از جراحی است. نمونه تصاویر از بخیه‌های انجام شده روی پلک مراجعه کنندگان عزیزمان را مشاهده می‌فرمایید. ملاحظه می‌کنید که امتداد زخم صاف است و حالت منگنه‌ای یا باگتی شکل ندارد. هنگام تصمیم‌گیری و انتخاب پزشک برای عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) یکی از ملاک‌هایی که  برای انتخاب درست به شما کمک می‌کند, بررسی بخیه‌ها است.

جای بخیه بعد از عمل جراحی پلک

برای مشاهده نمونه درمان های بلفاروپلاستی کلیک کنید!


 

شیوه‌های پیشگیری از جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی

روش‌هایی برای جلوگیری از جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی وجود دارند. اگر به متخصص چشم باتجربه مراجعه کنید، جای بخیه بسیار نامشهود خواهد بود و بعد از مدتی جای بخیه از بین خواهد رفت. در مواردی ممکن است کبودی و تورم به وجود آید که ۶ هفته بعد از جراحی چهره فرد را با حالتی ناخوشایند روبرو می‌کند، اما برای اینکه شما با چنین شرایطی روبرو نشوید، بهتر است بعد از عمل بلفاروپلاستی از کمپرس یخ روی چشم‌های خود استفاده کنید؛ همچنین متخصص پمادها و قطره‌هایی را تجویز خواهد کرد، استفاده از آن‌ها کاملاً ضروری است.

حداقل چند روز سر خود را رو به بالا نگه داشته و استراحت کنید. در برابر آفتاب با استفاده از عینک آفتابی تیره از پوست پلک خود محافظت کنید. استفاده از مسکن بدون تجویز نسخه هم برای کنترل درد توصیه می‌شود، استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده ۱۰ تا ۱۴ روز می‌تواند جای بخیه را به مرور زمان از بین ببرد. سعی کنید یک هفته به ورزش کردن و انجام کارهای سنگین نپردازید. استفاده از سیگار هم قدغن است. در مورد استفاده از لنز هم بهتر است تا 2 هفته‌ای، از لنز استفاده‌ای به عمل نیاید.

 

روش‌های از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی

برای از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی استفاده از قرص‌های شیمیایی، تکنیک درم آبریژن، تکنیک میکرونیدلینگ، جراحی پلاستیک و تزریق برخی از داروها توصیه می‌شود، در مورد قرص‌های شیمیایی بهتر است بدانید که پزشک باید به تجویز این قرص‌ها بپردازد.

 تکنیک درم آبریژن هم به گونه‌ای است که می‌توان به واسطه آن لایه سطحی پوست را برداشت. میکرونیدلینگ هم روشی است که با استفاده از سوزن‌هایی که زیر لایه پوست نفوذ می‌کند به تولید کلاژن روی سطح پوست می‌پردازد. این روش هم صددرصد باید توسط پزشکی باتجربه انجام پذیرد.

 جراحی پلاستیک هم برای مواردی توصیه می‌شود که جای بخیه بزرگ است و روی زیبایی افراد تأثیر ناخوشایندی می‌گذارد و برای جاهای بخیه برجسته هم معمولاً تزریق برخی از داروها طبق تجویز پزشک می‌تواند روش مناسبی باشد. البته در حال حاضر استفاده از لیزر هم جزء روش‌های کارآمد به شمار می‌آید. لیزر یک نوع تابش بسیار پر انرژی بوده که می‌تواند به تحریک سلول‌ها پرداخته تا پروتئین بیشتری را تولید کنند.

 

برای عمل زیبایی پلک به چه متخصصی مراجعه کنیم؟

در ارتباط با جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی و اینکه چگونه می‌توان از ایجاد آنها پیشگیری کرد با شما صحبت کردیم. به بیان این موضوع هم پرداخته‌ایم که چه عواملی باعث باقی ماندن جای بخیه می‌شود و در این میان، شما اگر به متخصص چشم دکتر افشین تاج دینی مراجعه کنید، به سبب تجربه بالایی که دارند، قطعاً بعد از مدتی جای زخم محو خواهد شد و لازم نیست دغدغه باقی ماندن جای زخم بعد از عمل زیبایی پلک را داشته باشید. به هر حال، عملی مانند عمل زیبایی پلک به تجربه و مهارت بالایی نیاز دارد و به همین دلیل، شما باید به متخصصی باتجربه و با دانش عملی بالایی در این زمینه مراجعه کنید. اگر در این حوزه به مشاوره نیاز دارید می‌توانید با ما در ارتباط باشید:

دکتر افشین تاج دینی؛ جراح و متخصص بیماری های چشم در کرج

آدرس مطب : کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، رو به روی کلینیک نوردیدگان، ساختمان سروش

ساعات کاری : سه شنبه (از ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰) و پنج شنبه (از ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۰۰)

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *