دکتر افشین تاج دینی

جراح و متخصص بیماری های چشم

لازک، لیزیک، فمتولیزیک، فیکو، فمتوفیکو، جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

آدرس مطب

کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، رو به روی کلینیک نوردیدگان، ساختمان سروش

ساعت کاری

سه شنبه ها: ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰
پنج شنبه ها: ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۰۰

عمل بلفاروپلاستی در کرج

بلفاروپلاستی در کرج

آنچه در این مقاله می خوانید :

بلفاروپلاستی در کرج، به درمان تورم پلک ها و افتادگی آن ها کمک می کند. افتادگی پلک چشم ها بر اثر عواملی مانند وراثت، استفاده زیاد از کامپیوتر و تلفن همراه، در معرض آفتاب بودن به مدت زمان زیاد و …. به وجود می آید. این جراحی باعث جمع شدن حجم چربی پشت پلک شده و چین و چروک های اطراف چشم را باز می کند و به جوانی و شادابی چهره کمک می کند.

جلسه مشاوره بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی در کرج

عمل بلفاروپلاستی در کرج یا (Blepharoplasty) نوعی جراحی زیبایی پلک است که به بهتر شدن ظاهر پلک کمک می کند که این کار با ایجاد تغییراتی در پوست پلک، چربی زیر پوست یا عضلات دور چشم انجام می شود. اسکارهای جراحی غالبا زیر فولدها یا شیار پلکی پنهان می شوند.

حین عمل بلفاروپلاستی پلک های فوقانی، جراح برشی روی شیار طبیعی چشم ایجاد می کند و پوست اضافی را خارج می کند. بر اساس نتیجه مورد نیاز، ممکن است جراح قسمتی از عضلات دور پلک یا چربی دور چشم را خارج کند. این عمل بسیار رایج است برخی از ویژگی های آن عبارتند از:

 • هم در مورد پلک بالا و هم در پلک پایین قابل انجام است.
 • در طول انجام عمل شما کاملا بیدار هستید.
 • محل زخم و برش عمل قابل مشاهده نیست.
 • ممکن است در برخی موارد سبب بهبود دید بیمار شود.
 • ریسک جراحی اندک است.
 • ممکن است عمل لیفت ابرو را همزمان با آن انجام داد.
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه است.
 • گاه بیمه ها هزینه انجام این عمل را قبول می کنند.
 • نتایج عمل در درازمدت پایدار خواهد ماند.
بلفاروپلاستی پلک بالا در کرج

مشاهده نمونه درمان های بلفاروپلاستی

بخیه در عمل بلفاروپلاستی

یکی از بزرگترین نگرانی های بیماران، باقی ماندن جای بخیه پس از عمل است باید گفت که مهمترین فاکتورهای تعیین کننده در این مساله، نوع پوست بیمار و همچنین انتخاب تکنیک مناسب برای بخیه زدن است. پوستهایی که اصطلاحا کلویید ساز هستند، تمایل به باقی ماندن و برجسته شدن زخم پس از عمل دارند همانطور که گفته شد، انتخاب تکنیک بخیه اختصاصی متناسب با پوست هر بیمار، فاکتور بسیار مهمی در باقی ماندن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی است.

نمونه تصاویر از بخیه های انجام شده روی پلک مراجعه کنندگان عزیزمان را مشاهده میفرمایید ملاحظه میکنید که امتداد زخم صاف است و حالت منگنه ای و یا باگتی شکل ندارد . هنگام تصمیم گیری و انتخاب پزشک برای عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) یکی از ملاک هایی که برای انتخاب درست به شما کمک میکند، بررسی بخیه ها است.

بخیه در بلفاروپلاستی
جای بخیه بعد از عمل جراحی پلک

انواع بلفاروپلاستی در کرج

1- پلک پایین

منظور از این عمل، از بین بردن پف پلک می باشد. این جراحی بدین صورت انجام می شود که بر روی خط مژه های پایین یا داخل پلک پایین، توسط جراح پلک برش داده می شود و جراح اقدام به برداشتن کیسه های چربی و پوست اضافی می کند.

با از بین رفتن کیسه های پوست اضافی و کیسه های چربی، پلک صاف شده و باعث به جوان تر رسیدن پلک چشم ها می شود.

2- پلک بالا

هدف از این عمل، رفع پف چشم، افتادگی پلک و از بین بردن پوست های اضافی پلک می باشد. برش این جراحی بر روی چین های طبیعی پلک و یا رویش خط مژه انجام می شود. بعد از تخلیه کیسه های چربی و ایجاد برش، جای برش ها توسط پزشک بخیه می خورد.

می توان جراحی پلک بالا و پایین را با هم انجام داد. تنها مدت زمان جراحی طولانی تر خواهد شد.

تفاوت جراحی پتوز و بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی روشی جراحی که به بر طرف کردن تورم پلک ها و افتادگی آن ها کمک می کند. این جراحی شامل برداشتن قسمتی از پوست و ذخایر چربی می باشد. همین طور در بعضی موارد به بازسازی عضلات اطراف چشم می پردازد.

جراحی پتوز با هدف برطرف کردن افتادگی پلک انجام می شود. تفاوت عمده ای که بلفاروپلاستی با جراحی پتوز دارد، جنبه درمانی پتوز می باشد. در روش پتوز، بیشتر تمرکز جراح بر روی عضلات بالا برنده پلک می باشد که باعث ایجاد اختلال در بینایی می شود. اما بلفاروپلاستی جراح به پف اطراف چشم و بافت های چربی آن توجه دارد.

اتاق عمل جراحی بلفاروپلاستی

مزایای بلفاروپلاستی

این عمل زیبایی، علاوه بر تاثیرات زیبایی، در بعضی مواقع نیز جنبه درمانی نیز دارد. انجام بلفاروپلاستی دارای مزایای زیادی است که در ادامه به آن می پردازیم:

 • عدم استفاده از بی هوشی طی عمل

در این روش دیگر داروی بی حسی دریافت نمی شود و عوارض ناشی از آن را مانند سرگیجه، سردرد، تهوع و …  نیز نخواهید داشت. سرعت انجام عمل نیز در این روش بالاتر می باشد.

 • دوره نقاهت کوتاه

درست است که بعد از انجام عمل بیمار شاهد عوارضی مثل درد، کبودی و ورم  خواهد بود. اما دوره نقاهت بسیار کوتاه و سریع خواهد داشت.

 • زیبایی ظاهری

یکی از اهداف عمل جراحی بلفاروپلاستی، رفع پف چشم و افتادگی پلک می باشد که برای زیباتر و جوان تر به نظر رسیدن افراد انجام می شود. این عمل نتایج زیادی در شادابی و زیبایی چهره خواهد داشت.

 • بهبود بینایی

همان طور که گفته شد این عمل زیبایی در بعضی مواقع جنبه درمانی نیز دارد. به این صورت که با جمع کردن پلک، پوست های اضافی و برداشتن چربی میدان دید فرد را بیشتر کرده و باعث بهبود بخشیدن به بینایی می شود.

بلفارو با گذشت زمان
نتیجه بلفاروپلاستی با گذشت زمان

چه کسانی کاندید بلفاروپلاستی هستند؟

بهترین کاندیدهای بلفاروپلاستی کسانی هستند که حداقل ۳۵ سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک با پف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهره آن ها شده است (البته در موارد استثنایی افراد جوان تر را که به دلایل خاص مشکلات فوق را پیدا کرده اند می توان تحت عمل جراحی قرار داد).

برای انجام این جراحی لازم است شخص به طور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد. همچنین باید انتظارات واقع بینانه و معقولی از این عمل جراحی و نتایج آن داشته و در این خصوص دیدن تصاویر قبل و پس از جراحی سایر افراد و احیانا مشورت با کسانی که قبلا جراحی شده اند، می تواند کمک کننده باشد. باید توجه داشت که جراحی بلفاروپلاستی موارد زیر را بهبود نمی بخشد:

 • حلقه های سیاه اطراف چشم
 • چروک های اطراف پلک بین دو ابرو و پیشانی (برای اصلاح این موارد تزریق بوتوکس روش مناسبی است)
 • افتادگی ابرو که خود جراحی تکمیلی یا جداگانه ای نیاز دارد.

دکتر افشین تاج دینی؛ جراح و متخصص بیماری های چشم در کرج

آدرس مطب : کرج، جهانشهر، بلوار مولانا، رو به روی کلینیک نوردیدگان، ساختمان سروش

ساعات کاری : سه شنبه (از ۱۷:۳۰ تا ۲۰:۳۰) و پنج شنبه (از ۱۰:۰۰ تا ۱۴:۰۰)

سن مناسب انجام بلفاروپلاستی چقدر است؟

سن خاص معمولا برای انجام این جراحی در نظر گرفته نمی شود. به این خاطر که افتادگی پلک تنها به علت افزایش سن نمی باشد و برخی افراد در جوانی به علت عوامل ژنتیکی دچار افتادگی پلک و یا پف در این ناحیه می شوند. نتیجه عمل بلفاروپلاستی برای افراد 40 تا 50 سال می تواند حدود 10 تا 12 سال ثابت و ماندگار باشد. اما امکان دارد بعد از این دوره دوباره پوست پلک جمع شود و این کاملا طبیعی است.

نکاتی که کاندید عمل بلفاروپلاستی باید بداند

 •  از حدود دو هفته پیش از عمل داروهایی مانند آسپرین، بروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام و مفنامیک اسید را مصرف نکنید و چنان چه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کدئینه استفاده کنید.
 •  قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرایش چهره خود را کاملا پاک نمایید.
 •  ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید. بدین منظور می توانید چند تکه یخ را در کیسه فریزر ریخته، در کیسه را بسته و پس از قرار دادن یک گاز استریل روی زخم، کیسه یخ را روی پلک ها و اطراف چشم های خود قرار دهید.
 •  طی دو روز اول بعد از عمل هنگام دراز کشیدن بهتر است بالش زیر سرتان بلندتر باشد تا شیب بدن تان هم بیشتر شود. این کار کمک می کند کبودی و تورم پلک ها به حداقل برسد.
 •  داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک معالج مصرف کنید.
 •  پنج تا هشت روز بعد از عمل برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنید.

نکاتی که در روز عمل بلفاروپلاستی باید رعایت کنید.

اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی

قبل از عمل جراحی معاینه دقیق چشم پزشکی ضروری است. تعيين قدرت بینایی، بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم و اعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت، بررسی وضعیت ابروها و قرینه بودن آنها از جمله معایناتی است که باید انجام شوند. یادتان باشد در صورت وجود بیماری خاص یا حساسیت دارویی و یا مصرف داروی خاص باید پزشک معالج را مطلع کنید. همچنین لازم است مصرف داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپیرین و مشابه آن طبق نظر پزشک معالج از ۱۰ روز تا ۲ هفته قبل از عمل قطع شوند. قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص نیز بررسی شده، آزمایشات خون مورد نیاز انجام گیرد. در صورت تشخیص بیماری خاص باید بررسی های لازم انجام و در صورت نیاز با متخصص مربوطه مشاوره شود.

روش جراحی بلفاروپلاستی

به طور معمول این جراحی به صورت سرپایی و تقریبا همیشه با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بستری شدن نیست. در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاح دید پزشک، ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش شود.

بلفاروپلاستی پلک فوقانی

در بلفاروپلاستی فوقانی، پوست اضافی، عضله و کیسه های چربی (که به صورت پف کردگی خصوصا در قسمت داخلی تظاهر می کند)، بر اساس امکانات و انتخاب جراح، توسط چاقوی جراحی، لیزر یا امواج رادیویی برداشته می شوند. در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد. این جراحی شکل و موقعیت پلک فوقانی را بهبود می بخشد. همچنین اگر پوست اضافی با افتادگی پلک باعث محدودیت میدان دید شده باشد، آن را نیز برطرف می کند و در مجموع ظاهری جوان تر به فرد می بخشد. در صورت نیاز می توان عمل جراحی بالا کشیدن ابرو را نیز همزمان با بلفاروپلاستی فوقانی انجام داد.

بلفاروپلاستی پلک تحتانی

در اغلب موارد بلفاروپلاستی تحتانی به منظور اصلاح پف زیر پلک انجام می شود. در برخی موارد این نتیجه با برداشتن چربی های اضافی، گاهی فقط با جابه جایی یا پخش آن ها و زمانی هم با تلفیقی از هر دو روش به دست می آید. در بیشتر موارد، عمل با ایجاد برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) صورت گرفته و در انتهای عمل نیازی به بخیه کردن نیست. در صورت وجود پوست اضافی یا شلی پوست، در زیر خط مژه ها برش داده شده و از این طریق پوست و احيانا عضله اضافی برداشته می شوند. محل برش نیز با بخیه های ظریف دوخته می شود. در بلفاروپلاستی تحتانی می توان از لیزر و امواج رادیویی نیز استفاده کرد. مزیت استفاده از لیزر و امواج رادیویی، بستن هم زمان عروق خونریزی دهنده هنگام برداشتن بافت است، در نتیجه احتمال خونریزی حین و پس از عمل و خطرات احتمالی آن کاهش می یابد.

مراقبت های پس از عمل

در پایان جراحی محل برش و بخیه ها با پماد چرب می شود و نیاز به پانسمان و بسته شدن چشم وجود ندارد. پس از آن که اثر داروی بی حس کننده از بین رفت، ممکن است احساس کنید پلک ها تحت کشش و دردناک هستند. این حالت معمولا خفیف است و با مصرف مسکن های معمولی برطرف می شود. اما در صورت بروز هرگونه درد شدیدیا کاهش دید حتما با پزشک خود تماس بگیرید. معمولا توصیه می شود پس از عمل ۲۴ تا ۴۸ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید (برای خوابیدن هم چند بالش زیر سرتان بگذارید).

این اقدامات به کنترل ورم و کبودی محل عمل کمک زیادی می کند. میزان ورم و خون مردگی در محل عمل در افراد مختلف متفاوت است اما به طور معمول ورم و کبودی پس از چند روز به حداکثر می رسد و ظرف ۲ تا ۴ هفته برطرف می شود. تا یکی دو هفته پس از عمل هم پلک ها ترشحات خفیف یا حالت چسبندگی دارند. مصرف قطره های مناسب به رفع این حالات کمک می کند. در روزهای اول پس از عمل جراحی ممکن است اشک ریزش، حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی (مثل تاری دید خفیف یا دوبینیا) ایجاد شود که به تدریج برطرف می گردد. بخیه ها هم معمولا ۵ تا ۸ روز بعد از عمل برداشته می شوند؛ پس از آن، تورم پلک ها کم کم فروکش کرده و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند. اطلاعات بیشتر را در مقاله مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی (عمل زیبایی پلک) مطالعه نمایید.

هزینه بلفاروپلاستی در کرج

همانند بقیه جراحی ها نمی توان یک نرخ ثابت برای انجام این جراحی در نظر گرفت. به این دلیل که هزینه مراکز جراحی، دستمزد پزشکان و شرایط بیمار با هم متفاوت می باشد. هرچه تجربه و تخصص جراح در این زمینه جراحی بالاتر باشد معمولا هزینه عمل نیز افزایش می یابد.

نتیجه عمل بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی بلفاروپلاستی مانند دیگر جراحی های زیبایی به صورت دائمی نیست و مدت زمان ماندگاری آن به شرایط بیمار بستگی دارد. در حالت کلی می توان گفت با افزایش سن فرد و تضعیف عضلات پوست، ممکن است بیمار دوباره دچار افتادگی پلک بشود. برای اطلاعات بیشتر به مقاله >> آیا عمل بلفاروپلاستی دائمی است؟ مراجعه نمایید.

نتیجه عالی بلفاروپلاستی

آیا عمل بلفاروپلاستی عوارض دارد؟

هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد. با توجه به این که پلک ها با چشم و بینایی فرد مرتبط هستند، توصیه می شود عمل بلفاروپلاستی توسط همکاران فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی دارند. به این ترتیب عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نمی شود. مسلما در صورت انجام عمل به وسیله جراح با تجربه، عوارض این جراحی به مراتب کمتر است. عوارض خفیف پس از عمل عبارتند از:

 • دوبینی یا تاری خفیف دید
 • تورم و کبودی پلک ها و اطراف آن ها (که اغلب شدت آن در دو طرف متفاوت است)
 • عدم تقارن محل برش در دو طرف
 • جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها

این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم برطرف می شوند. پس از جراحی در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب، پلک ها کاملا بسته نمی شوند. این حالت معمولا خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود.

استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این شرایط کمک می کند، اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن پلک به مدت طولانی شود، می تواند باعث ایجاد خشکی و زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال خواهد داشت که باید توسط جراحی مجدد اصلاح شود. در موارد بسیار نادری هم ممکن است پس از عمل، خونریزی شدید اتفاق بیفتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود.

برای پیشگیری از این عارضه باید در ساعت های اولیه پس از عمل، از خم کردن سر و فعالیت های سنگین پرهیز شود و در صورت بروز هر گونه درد شدید یا کاهش دید، شخص باید به صورت اورژانسی به چشم پزشک مراجعه کند.

در مورد باقی ماندن جای بخیه (اسکار ناحیه عمل) باید توجه داشت که آشنایی جراح با آناتومی عروق و اعصاب و نسوج حیاتی این نواحی بسیار مهم است. چنان چه برش، ظریف و در چین طبیعی بالای پلک داده شود، آثار قابل ملاحظه ای در پی نخواهد داشت و محل برش معمولا ۳ تا ۶ ماه رنگ صورتی دارد و پس از این مدت به صورت یک خط ظریف سفید در می آید و به تدریج محو می شود.

در پلک تحتانی چنان چه پوست اضافی وجود نداشته و پف آلودگی فقط در نتیجه بیرون زدگی چربی باشد، عمل از مسیر داخل پلک تحتانی انجام خواهد شد و هیچ گونه بخیه ای هم نخواهد داشت. در صورت وجود پوست اضافی، برش در زیر خط مژه ها و در محلی انجام می شود که اثر قابل ملاحظه ای بر جای نمی گذارد

جراح پلک سعی می کند که پس از جراحی، دو طرف کاملا مشابه باشند، اما گاهی اوقات و به ندرت چون روند ترمیم در دو طرف یکسان نیست، ممکن است قرینگی کامل ایجاد نشود. در مورد برگشت این مشکل با افزایش سن نیز باید توجه داشت این مساله در افراد مختلف، به صورتی متفاوت بروز می کند و همانطور که نمی توان از افزایش سن جلوگیری کرد، نمی توان به طور کامل جلوی تغییرات بافتی و شل شدن پوست در گذر زمان را گرفت، اما می توان با رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های پوستی تا حدی آن را کنترل کرد.

عمل بلفاروپلاستی خانم دکتر

دکتر افشین تاج دینی؛ نکات مهم جراحی بلفاروپلاستی

افراد زیادی بدون اینکه به چشم پزشک مرجعه کنند، اقدام به انجام عمل بلفاروپلاستی می کنند. انجام این کار بسیار خطرناک و ممکن است عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

موارد زیادی در به موفقیت رسیدن این جراحی وجود دارند و برای انجام جراحی بلفاروپلاستی باید تمامی این موارد دست به دست هم دهند تا به یک موفقیت برسیم. یکی از دلایلی که بیماران بعد از جراحی از آن ناراضی هستند، به نتیجه دلخواه نرسیدن می باشد.

بهتر است بدانید که این جراحی تا حدی زیبایی را به چهره شما می افزاید، اما نباید توقع داشت که معجزه کند. برای مثال اگر صورت فردی دارای پف زیاد می باشد، با انجام این عمل نمی توان تمام آن را ازبین برد. بنابراین این نکته را از قبل از اقدام به انجام این جراحی در نظر داشته باشید.

سوالات رایج درباره بلفاروپلاستی

1- چه سنی مناسب انجام بلفاروپلاستی است؟

واقعیت این است که هر زمان که لازم باشد و جراحی باعث بهبود و رفع مشکل شما شود، وقت مناسب جراحی شماست.

2- چه اقداماتی باعث می شود جای بخیه بعد از عمل باقی نماند؟

بطور کلی جای بخیه ها در بافت پلک، بسیار سریع بهبود پیدا میکنند. با این حال باقی ماندن یا نماندن جای بخیه شدیداً به نوع پوست افراد و بیماریهای زمینه ای آنها بستگی دارد. رعایت برخی موارد بی تاثیر نیست مانند: دوری از آفتاب مستقیم با ماندن در منزل، استفاده از کلاه لبه دار و عینک آفتابی، ماساژ محل بخیه با پماد های ویتامینE یا A، دوری از ورزش سنگین تا یک ماه بعد از جراحی، سیگار ممنوع، مشروب ممنوع، مراجعه به پزشک در صورت حس تورم شدید یا درد در منطقه جراحی.

3- نتیجه بلفاروپلاستی با گذشت زمان چگونه خواهد بود؟

ظاهر پلکها پس از جراحی، به مرور زمان بهتر و بهتر خواهد شد. باید توجه داشت که جراحی ، مثل هر زخم دیگری است و باید به بافتها ، اجازه ترمیم و بازسازی داد.

4- تا چه مدت بعد از عمل، جای بخیه ها باقی میماند؟

از بین رفتن جای بخیه، برای هر فرد متفاوت است در افراد با پوست نازک و افراد مسن سه تا چهار هفته و در جوانها و در پوستهای ضخیم دو تا شش ماه ، در دیابتی ها ترمیم زخم دیر تر اتفاق می افتد احتمال باقی ماندن بخیه در کسانی که پوست کلویید ساز دارند ، بیشتر است.

مقالات مرتبط

9 دیدگاه دربارهٔ «بلفاروپلاستی در کرج»

 1. سلام بنده بعد از دوماه عمل بلفاروپلاستی هنوز موقع خواب ریزش اشک شدید دارم،طبق تجویز پماد استفاده میکنم ولی اگر استفاده نشه تا صبح ریزش اشک دارم،این وضعیت تا کی ادانه داره؟ ایا درمان میشه؟ اقای دکتر واقعا بابت این‌موضوع نگرانم

  1. سلام.
   ممنون از طرح سوال بسیار مهم شما.
   این وضعیت تا مدتی ممکنه ادامه داشته باشد و حتما باید قبل از خواب تا مدتی قطره و پماد اشک مصنوعی استفاده بفرمایید.
   و در ضمن حتما باید توسط جراحتون مجددا معاینه بشید تا مطمئن شوید که اقدام دیگری لازم ندارید.

  1. سنشون کم است
   اول باید دید که امکان عمل براتون وجود داره یا نه.

   لطفاً یک عکس از نمای نزدیک پلکتون برام بفرستید تا ببینم عمل براتون مناسب است یا نه.
   🌸🌼
   نگاه روبرو
   به لنز گوشی
   تلفن در سطح چشم
   بدون عینک

 2. Avatar
  اکرم عباسپور

  سلام آقای دکتر من49ساله هستم و افتادگی پلک دارم میشه لطفا بفرمایید هزینه ی این جراحی چقدر است ؟ممنون

  1. دکتر افشین تاج دینی
   دکتر افشین تاج دینی

   سلام
   لطفا با شماره مطب تماس بگیرید و یا به شماره موبایل پیامک بزنید

   ۰۲۶۳۴۰۹۲۳۳۵
   ۰۹۳۳۶۶۶۳۳۹۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *